Kolekce „Psané s láskou. Doslova“: Šperky, které se vám zapíší do života

Psáno s láskou

Pamatujete si, kdy jste naposledy vzali tužku nebo pero do ruky a něco napsali? A poznali byste vůbec písmo svých přátel nebo kolegů? Možná si to ani neuvědomujeme, ale rukou psané písmo z našich životů pomalu mizí. Rozhodly jsme se trochu přispět k jeho návratu. Poněkud netradičně, ale tak, jak to umíme nejlépe – pomocí šperků. A tak vznikla kolekce rukou psaných šperků „Psané s láskou. Doslova.“

Celá situace okolo ustupujícího psaní rukou ale není tak zlá, jak by se mohlo zdát. Naopak. I v dnešní „online“ době, kdy tužky a pera vyměňujeme za počítače a mobily, stále více lidí propadá kouzlu tzv. krasopsaní. My si ho zamilovaly také a nejsme zdaleka jediní. Krasopsaní se věnují kurzy, píší se o něm knihy. Je to skvělý způsob, jak se trochu zpomalit, soustředit se, relaxovat a podpořit svou kreativitu. Jde o něco, co by podle nás nemělo zůstat zapomenuto, protože sebedokonalejší počítačový font kouzlo ručně psaných slov nikdy nenahradí.

A právě slova psaná psacím písmem jsme chtěly přenést i na naše šperky. Do šperků LOOA ale vždy dáváme něco navíc, takže jsme se nespokojily s předlohou z počítače. Chtěly jsme, aby na počátku každého šperku, který si z naší kolekce objednáte, stál člověk a kousek ruční práce dělaný pečlivě a s láskou. A tak jsme spojily své síly s Lídou Andršovou, písmomalířkou ze Šumperka, která dokáže na papíře (a nejen na něm) vytvářet doslova zázraky.

Hezké psaní a celkově grafická práce se mi vždy líbila, ale když mě napadlo se tomu věnovat víc, zastavila mě myšlenka, že to někdo určitě umí líp. Zlomové pro mě ale bylo léto 2018, kdy jsem hledala vhodný způsob relaxace mezi výměnou plínky a stavěním komínů z kostiček. Začala jsem psát každý den,“ prozradila Lída.

Kopie návrhu Kopie návrhu Kopie návrhu Kopie návrhu Bez názvu (3)Lída je maminkou malé holčičky. Písmu se začala naplno věnovat právě na mateřské.

Každý náš ručně psaný šperk z kolekce Psané s láskou. Doslova tak začíná vznikat právě pod Lídinýma šikovnýma rukama. Grafickou předlohu, kterou Lída vytvoří, doplníme o další nezbytné prvky a předáme našemu zlatníkovi, který připraví, co je třeba, a předá slovo technice – konkrétně laseru, který do vámi zvoleného materiálu vyřezává jakékoliv slovo nebo číslovku. A dělá to opravdu pečlivě – vyřezání některých slov trvá i hodinu!

Výsledkem, na který si určitě stojí za to počkat, je originální šperk, na jehož výrobě si dalo záležet hned několik lidí. Ten nejdůležitější člověk je však ten, kterému bude námi vyrobený šperk dělat radost. Jde totiž o skvělý způsob, jak někomu říct, co pro nás znamená, jak nezapomenout na své životné hodnoty, mít na očích jména dětí a lidí, které milujeme, či data důležitých událostí. Kolekce „Psané s láskou. Doslova“ je tu pro vás a vaše příběhy. 

Jak bude konečný šperk vypadat, je čistě na vás. Na eshopu můžete vybírat z již vytvořených slov anebo si vymyslet vlastní text. Šperk pro vás rádi vyrobíme ze stříbra, pozlaceného stříbra či zlata. 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz