LOOA x LOONO. Ruce na prsa! Prsa na ruce!

 LOOA a LOONO. Dva projekty, které mají společného víc než jen písmena v názvu. Ale pojďme na začátek. Začátek, který mohl být dost dobře velikým koncem.

 

Všechno začalo u Kateřiny, studentky medicíny, která ve 22 letech řešila něco, co žádná z nás řešit nechce – rakovinu vaječníků. Její nemoc se naštěstí podařilo včas podchytit a Kateřina se vyléčila. Jak se ukázalo, její příběh měl veliký význam. Kateřininy kamarádky si totiž uvědomily, že rakovina si nevybírá a může se týkat i mladých lidí. A tak začaly chodit na preventivní prohlídky. Kateřinu se rozhodla toho využít a založila LOONO - organizaci na podporu prevence onkologického onemocnění prsou a varlat.

 

Jejich první kampaň, kterou provází hashtag #prsakoule, jste možná zaznamenali. Má název „Sahám si na ně každý měsíc" a dočkala se velikého ohlasu. Důkazem toho, že preventivní samovyšetření není jen otravná zbytečnost, je i fakt, že právě díky praktickému workshopu u sebe několik desítek lidí včas odhalilo nádor. Přesto máme v prevenci ještě co dohánět. Věděli jste třeba, že na preventivní gynekologické vyšetření chodí jen každá druhá žena?

 

A díky čemu má LOONO takový úspěch? Kateřině se podařilo pojmout celý projekt tak, aby na lidi nepůsobil nudným a odstrašujícím dojmem, ale byl pro mladé lidi atraktivní a zábavný. Vznikla tak například Kamasutra partnerského vyšetřování. Sada karet znázorňující postupy, jak pojmout samovyšetření ještě příjemněji – v páru. ;)

 

Prsakoule (1)

 

 

Jenže všechno něco stojí a i projekt LOONO je potřeba z něčeho financovat. A tak vznikl eshop, na kterém můžete pořídit originální dárky a současně celý projekt podpořit. Máme radost, že i LOOA může být jeho součástí. Holky z LOONA nás oslovily s prosbou o výrobu originálního náramku. Náramek na téma #prsakoule? Trochu oříšek, ale nic, s čím bych si neporadila. ;) Bylo to o prsa, ale vymyslela jsem náramek, který má koule. ;)


A vy si ho právě můžete zakoupit v eshopu LOONO.

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení