Jak zacházet se šperky LOOA, aby vám dělaly radost co nejdéle

Kopie návrhu Kopie návrhu Kopie návrhu Kopie návrhu Kopie návrhu Bez názvu


Šperky LOOA nejsou stvořeny pro život ve šperkovnici. Naším přáním je, aby žily s vámi, dělaly vám radost v obyčejných i zásadních momentech vašeho života. Na jejich výrobě si tak dáváme opravdu záležet – vyrábíme je ručně a používáme jen kvalitní materiály, od šňůrek až po drahé kovy. Aby vám ale šperk od nás dělal radost co nejdéle, musíte mu dát určitou péči a v některých momentech jej raději odložit. Pojďme si připomenout pár pravidel, díky kterým budou vaše šperky dlouho v tak skvělé formě, v jaké opustily dílnu LOOA.

Pozor na pot a chemii

Čisticí prostředky, parfémy, lak na vlasy či jiné chemické látky. S těmito prostředky si šperky moc nerozumí. Jednorázový kontakt jim zřejmě neublíží, častější vystavování jejich působení ale může způsobit barevné změny na jejich povrchu. Šperky si tak nasazujte až jako pomyslnou třešničku na závěr - po nanesení veškeré kosmetiky a parfému. Při úklidu šperky raději odložte, nebo použijte gumové rukavice. Stejně negativně jako chemické látky působí na šperky i lidský pot (především pokud máte vyšší pH). Ideální je tak šperky sundávat i před sportem, před spaním nebo pokud se chystáte do sauny.

Nechte šperky na suchu

Dobře víme, že sundávat šperky před každým sprchováním či mytím rukou je často nad naše síly. Pokud to je ale jen trochu možné, nechte své šperky odpočívat na suchu. Nejde totiž jen o vodu ale i kosmetiku, kterou při sprchování a mytí používáme. Při koupání v chlorované či mořské vodě už bychom ale na sundání šperků zapomínat neměli. Chlor je agresivní a může způsobit nezvratné změny na povrchu šperků (především těch zlatých). Nejde jen o kovové komponenty šperků, dlouhodobé namáčení nedělá dobře ani šňůrkám, ze kterých šperky vyrábíme. 


Dopřejte jim jemné zacházení

Stříbro i zlato jsou relativně měkké kovy, tvrdé předměty ho tak můžou poškodit a zanechat na něm rýhy a škrábance. Při fyzické práci, domácích pracích nebo při sportu tak nechte své šperky odpočívat ideálně ve šperkovnici. Navíc je při těchto činnostech vyšší šance, že si svůj řetízek či náramek roztrhnete. U pozlacených šperků navíc může dojít k jejich ošoupání. Pokud nosí šperky i vaše děti, sundávejte jim je nejen při sportu, ale i před spaním.


Jak na perly 

Samostatnou kapitolou je péče o perly. Ty totiž potřebují vaši lásku víc než kterékoliv jiné šperky a výše zmíněná pravidla bychom u nich měli dodržovat bez výjimky. Perly jsou měkké, takže je lze snadno odřít a poškrábat. Špatně snášejí i kontakt s kosmetikou a chemikáliemi a dobře jim nedělají ani vysoké teploty a suchý vzduch. Hrozí jim totiž vysušení - perly mohou začít šupinatět a v nejhorším případě i popraskat. Co naopak perly milují, je kontakt s vaší pokožkou. Díky přirozené mastnotě, kterou jim pokožka propůjčuje, si perly zachovávají svůj lesk a krásu. 


Občas je vyčistěte 

U zlata dochází k černání spíš výjimečně, naopak u stříbrných šperků nejde o nic neobvyklého. Černání stříbra není jeho závadou, jde zkrátka o jeho vlastnost (není tedy důvodem k reklamaci). Pokud chcete šperku vrátit jeho zašlý lesk, rozhodně nesahejte po chemických prostředcích, které k tomu nejsou určeny, ani po papírových ubrouscích. Ty totiž mohou šperky poškrábat. Na našem eshopu najdete šikovného pomocníka - Čistící hadřík na šperky. Jde o speciální měkký hadřík, který povrch šperku nepoškrábe a díky čistícímu roztoku, kterým je napuštěn, vrátí šperku jeho lesk. Stačí jím šperk čas od času jemně promnout a vyleštit.


Chce to změnu?

Pokud je váš šňůrkový náramek už poněkud unavený, nebo jen chcete malou změnu a vyzkoušet jinou barvu šňůrky, můžete na eshopu zvolit možnost Výměna šňůrky u náramku. Šňůrku u vašeho náramku rády vyměníme, šperk přeleštíme a pošleme vám jej zpět opět ve formě. :)

Pokud budete mít tato pravidla na paměti, vaše šperky vám to vrátí a budou vám dělat radost opravdu dlouho. Navíc nezapomínejte, že pokud dojde k poškození šperků z důvodu špatného zacházení, není možné jej reklamovat. Šperky LOOA to je prostě láska a zaslouží si, aby s nimi bylo s láskou zacházeno.  :)

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz